Smilšu festivāls

24-26 aprīlis

Teksasas Smilšu festivāls pirmoreiz tika organizēts 1997. gadā, un to organizēja Mākslas centrs (tagad tas tiek dēvēts par “Port Aransas Art Center). Tā norisi vadīja festivāla organizētājs Sharon Schafer.

Pāris gadus vēlāk, pasākums attīstījās par 3 dienu festivālu. Dee McElroy, kuram bija pieredze kā dalībniekam smilšu skulptūru festivālos, pievienojās komandai. Viņš saprata, ka, lai veicinātu festivāla attīstību, tam jābūt bezpeļņas organizācijas paspārnē. Dee McElroy vērsās ar ierosinājumu pie “Port Aransas Community Theatre” vadības – ieteica, ka Teksasas smilšu festivālam jānotiek teātra paspārnē un jāpadara tas par līdzekļu vācēju teātrim. Teātris saņemtu visu katra gada peļņu.

Smilšu festivāls

Teksasas smilšu festivāls

Festivālu tika nolemts rīkot laikā, kad tūrisma sezona nav pilnā plaukumā, kas nozīmē, ka pilsētā ir pavisam nedaudz tūristu.

Pasākumam progresējot, tas atveda tūkstošiem cilvēku uz salu – piepildot viesnīcas un nodrošinot biznesu vietējiem restorāniem, veikaliem un tirgotājiem.

2006. gada sākumā, Dee McElroy vērsās pie teātra vadības ar lūgumu atbrīvot festivālu un izveidot to par atsevišķu bezpeļņas organizāciju. “Port Aransas Community Theatre” nupat bija uzbūvējis jaunu teātri, ilgus gadus saņemot peļņu no festivāla. Festivāla komūnai nebija žēl līdzekļu priekš teātra, taču bija vēlme investēt līdzekļus citās komūnas bezpeļņas organizācijās. Teātra vadība ierosinājumam piekrita, saprotot, ka viņi vienmēr var būt festivāla partneri un piedalīties organizēšanā, tādējādi dalot pasākuma ienākumus.