Head of the River Race

21. marts

Head of the River Race (HoRR) sacensības izveidoja Steve Fairbairn, Kembridžas airētājs, lai nodrošinātu komandām kaut ko, pēc kā tiekties ziemas treniņu perioda beigās.

Tā ir Temzas čempionāta kursa airēšana 4 ar pusi jūdzes no Mortleikas līdz Putnijai un parasti notiek trešajā vai ceturtajā marta sestdienā.

Head of the river race

Head of the river race dalībnieki

Pirmās sacīkstes notika tālajā 1926. gadā un tajās piedalījās 21 komanda. Vairākus gadus pēc tam sacensības nenotika, un tās tika atjaunotas 1946. gadā.

Sacensības strauji attīstījās un tagad tās piesaista komandas no visām britu salām un ne tikai.

Lielākā daļa kontingenta, kas nav vietējie, parasti nāk no Vācijas, taču pēdējo gadu laikā komandas ierodas arī no Austrālijas, Austrijas, Beļģijas, Ķīnas, Dānijas, Francijas, Īrijas, Itālijas Nīderlandes, Portugāles, Krievijas, Spānijas, Zviedrijas, Šveices un Amerikas.

Tā kā sacīkstes notiek uz krītoša paisuma, tas samazina vietu, kas iepriekš bija pieejama peldēšanai, un, kad 1978. gadā kopējais skaits pārsniedza 400, organizatoriem drošības apsvērumu dēļ nācās noteikt ierobežojumu līdz 420.

Sacīkstes ir profesionālas, komandas uzsāk virzību viena pēc otras ar 10 sekunžu intervālu, un uzvarētājkomanda ir tā, kas nonāk finišā pirmā. Iepriekšējā gada uzvarētājs sāk pirmais,  tam seko citas komandas tādā secībā, kādā tās pabeigušas trasi, visbeidzot nāk jaunās komandas alfabētiskā secībā. Sacīkstes ilgst apmēram 2 stundas no brīža, kad pirmā komanda uzsāk virzību un pēdējā nonāk finiša taisnē.

Pirmie aizjūras uzvarētāji bija vācu Olimpisko spēļu zelta medaļas ieguvēji 1993. gadā.